Rodzaje ruchomych protez do zębów

Posted on 7 marca 2017

Bardzo często zdarza się tak, iż mimo podjęcia wszelkich starań, sztuczne zęby są niestety koniecznością – więcej informacji tutaj. Obecnie coraz większa liczba osób ze względu na nieodpowiednią higienę jamy ustnej, ma problem z ubytkami w uzębieniu. Problem ten dotyka w głównej mierze osoby starsze, które zmuszone są do założenia ruchomej protezy na zęby. Jakie zatem rodzaje ruchomych protez można obecnie wyróżnić?

Dobór odpowiedniego rozwiązania nie jest wcale taki prosty, dlatego też najlepiej wybrać się do dobrego gabinetu stomatologicznego, w którym dentysta pomoże podjąć najlepszą decyzję. Jeśli chodzi o gabinety stomatologiczne znajdujące się w Radomiu, to jest ich naprawdę bardzo dużo, przez co znalezienie tego najlepszego nie jest wcale takie trudne. Najlepiej w tym celu posłużyć się wyszukiwarką internetową, gdyż opinie innych pacjentów są na wagę złota. W tym celu wystarczy jedynie wpisać odpowiednie hasło takie jak np. najlepszy stomatolog Radom lub dobry dentysta Radom, i już po chwili można umawiać się na wizytę. Wracając jednak do ruchomych protez, to można wśród nich wyróżnić przede wszystkim protezy szkieletowe, akrylowe oraz overdenture. Cechą charakterystyczną protez szkieletowych jest to, iż opierają się one na własnych zębach, dzięki czemu są stabilne, łatwe w utrzymaniu higieny, a także minimalizują ryzyko pojawienia się chorób przyzębia. W przypadku osób bezzębnych wykonuje się tzw. akrylowe protezy całkowite, jednak warto w tym momencie podkreślić, iż górna proteza dosyć dobrze się trzyma, jednak jeśli chodzi o dolną, to nie jest ona niestety zbyt stabilna. Oczywiście problem ten można rozwiązać, jednak konieczne jest wszczepienie przynajmniej dwóch implantów. Ostatnią propozycją są protezy typu overdenture, które opierają się na korzeniach własnych zębów, jednak posiadają różnego rodzaju zaczepy. Takie protezy sprawdzają się idealnie w przypadku resztkowego uzębienia, czyli wtedy, gdy korzenie są zbyt słabe lub jest ich za mało.

Protezy ruchome sprawdzają się idealnie w przypadku osób starszych, które z racji swojego wieku mają już dosyć spore ubytki w uzębieniu. Przed podjęciem decyzji o tym, którą protezę założyć najlepiej wcześniej skonsultować się z dentystą, który pomoże podjąć tę najwłaściwszą decyzję.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>