Nogi bez włosków

Posted on 25 września 2017

Gładkie nogi nie są już marzeniem kobiet i mężczyzn, ale niemalże koniecznością. Współczesne czasy wymagają od nas bycia zadbanym, a owłosione nogi wybacza się jedynie najstarszym kobietom. Istnieje wiele metod pozbywania się zbędnych włosków, jednak wciąż za jedną z najskuteczniejszych uważa się woskowanie. Technika woskowania była znana już w starożytnym Egipcie, gdzie w trakcie zabiegu korzystano z mieszaniny oleju i miodu. Dzisiejsze preparaty składają się z wosku pszczelego i żywicy, i są o wiele skuteczniejsze. „Współczesny” wosk pojawił się w dwudziestoleciu międzywojennym, a panie początkowo odnosiły się do niego z rezerwą. Szybko okazało się, że woskowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia i jak dzisiaj wiadomo – zapewniającą gładkość na dłużej niż golarki, depilatory lub kremy depilujące (przykładowo używanie popularnych golarek zapewnia dobre efekty jedynie na dwa dni, chociaż niezwykle często już po kilkunastu godzinach czuć na skórze twarde grudki).

Kosmetyczka z Warszawy potrzebuje na nasze nogi jakichś 40 minut, aby pozbawić je owłosienia nawet na miesiąc. Niemal każdy salon kosmetyczny w Warszawie ma w swojej ofercie woskowanie różnych części ciała [sprawdź na➥swiaturody.com]. Poza nogami popularną partią jest strefa intymna. Można wyróżnić cztery podstawowe warianty jej depilacji. Najbardziej podstawowym zabiegiem jest usunięcie zbędnego owłosienia do linii bielizny. Amerykański odpowiednik, czyli California, polega na depilacji aż do linii warg sromowych. Popularna depilacja brazylijska polega na usunięciu wszystkich włosków zarówno z warg sromowych, jak i okolic, z jednoczesnym pozostawieniem niewielkiego, ale estetycznego paseczka nad nimi. Istnieje także jeszcze jeden wariant, najbardziej rozległy, czyli Hollywood. Oznacza to pełne usunięcie owłosienia z okolic intymnych oraz pomiędzy pośladkami. Decyzja o rozległości depilacji zależy oczywiście od klientki, jednak należy pamiętać o tym, że wielką wadą woskowania jest znaczny ból przy zabiegu wyrywania włosków. Używając wosku do depilacji można pozbyć się zbędnego owłosienia na znaczny okres czasu. Dodatkowym plusem jest to, że włoski odrastają o wiele słabsze i mniej widoczne. Najlepiej poddać się zabiegowi w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, ponieważ czynność generuje sporą dawkę bólu, więc samodzielne wykonanie woskowania w domu nie zawsze kończy się pozytywnym efektem.

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>