Jak zakłada się stałą sztuczną szczękę?

Posted on 18 października 2016

Obecnie coraz więcej osób z wiekiem traci wszystkie swoje zęby. Taka sytuacja sprawia wiele przykrości zainteresowanym, głównie z uwagi na wygląd oraz wynikające z niego skrępowanie w sytuacjach towarzyskich. Problemem staje się także normalne odżywianie, ponieważ niemożność rozdrobnienia pokarmów znacznie ogranicza dietę. Ponadto, kości szczęki, które nie są używane i nie doznają regularnie bodźców, z czasem ulegają zanikowi, powodując zmarszczki wywołane obwisaniem skóry twarzy, która nie ma oparcia. Pomóc rozwiązać taką sytuację może każdy dentysta, Wrocław zaś jest siedzibą wielu z nich. Wystarczy sprawdzić poprzez wyszukiwanie dentysta-stomatolog.com > Wrocław. Komentarze klientów są najlepszą pomocą w podjęciu decyzji.

Wszystko zaczyna się od wizyty kontrolnej, podczas której stomatolog ocenia stan dziąseł i śluzówek pacjenta. Jeśli od utraty zębów minął dłuższy czas, przed zabiegiem niezbędne może się okazać odbudowanie osłabionych kości w szczęce z pomocą stymulacji i specjalnych leków. Należy także wyleczyć wszystkie ewentualne stany zapalne w jamie ustnej, oraz unormować ewentualne zaburzenia hormonalne. Jeśli pacjent ma cukrzycę, ważne aby poziom cukru został na dłuższą metę ustabilizowany. W dziąsła klienta wszczepia się kilka śrub, na których w przyszłości zostanie umocowana proteza. Przyjmowanie się implantów i wrastanie ich w kości trwa kilka miesięcy. Przez ten czas pacjenci często noszą tanią protezę tymczasową, aby móc normalnie się odżywiać. Po dokładnym wymierzeniu jamy ustnej i pobraniu wzorca, specjalista protetyk wykonuje indywidualnie dopasowaną protezę na miarę.

Kluczową sprawę stanowi takie dobranie materiałów i technologii wykonania, aby zamiennik był niezwykle trwały, a przy tym nieodróżnialny od prawdziwych zębów. Po przyjęciu się implantów stomatolog przykręca protezę do śrub i kontroluje jej przyleganie do dziąseł. Pacjenta instruuje się na temat pielęgnacji nowych zębów. Jeśli jest to proteza stała, którą można samodzielnie odczepiać, uczy się klienta właściwej techniki instalacji. Po zamontowaniu protezy należy co pewien czas pokazywać się na kontroli u dentysty – sztuczne zęby także wymagają wizyt profilaktycznych i przeglądów! W zakupie, dopasowaniu i instalacji stałej protezy zębowej pacjentowi towarzyszy stomatolog. Wrocław to miejscowość, w której bez kłopotu każdy zainteresowany znajdzie lekarza, który przeprowadzi implantację, a także zamówi u protetyka model i go zainstaluje w ustach klienta.

 

Bez kategorii


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>